Trening dla kobiet po ciąży

Czym jest Trening dla kobiet po ciąży?

Mamo, daj sobie pomóc!

Dziecko podporządkowuje sobie świat – to nieodłączny element macierzyństwa, szczególnie w pierwszym okresie obecności malucha na świecie. Ale mama nie może zapominać o sobie i swoim zdrowiu. Masaż dla kobiet po urodzeniu dziecka rozluźnia, zmniejsza ból, który jest konsekwencjom przeciążeń czy jednostajnej pozycji ciała. Ćwiczenia, jakie są przekazywane mamie pomagają w powrocie do pełnej sprawności i aktywności.

Ból nie jest czymś normalnym

Nie da się ukryć – schylanie, podnoszenie, noszenie, zgnanie się, pochylanie bardzo często skutkuje bólem pleców. Nieraz ogromnym, wręcz parzącym, z którym trudno wytrzymać. A mama musi dbać o siebie i nawet, jeśli ból aż tak nie doskwiera, konieczna jest kontrola zdrowia po tak ogromnym wyzwaniu dla organizmu jakim był poród – zarówno siłami natury jak i poprzez cesarskie cięcie.

Masaż, który wpływa na cały organizm

Wbrew pozorom to nie tylko praca z ciałem, ale to również bardzo ważny czas dla psychiki kobiety mającej za sobą poród. Odcięcie od bodźców i praca 1 na 1 jest ważna pod wieloma względami, mama w czasie masażu może odpocząć i uspokoić swoje ciało i głowę. Co ważne – na taki masaż warto przyjść nawet jeśli od porodu minęło już trochę czasu. Na taką terapię nie jest za późno.

Umów się przez Booksy