Czym jest terapia wisceralna?
Jelita to drugi mózg
Jaki wpływ na nasz ogranizm mają jelita? Ogromny! Słyszałeś kiedyś, że jelita nazywane są drugim mózgiem człowieka? To wszystko za sprawą jelitowego układu nerwowego – komunikacja zachodząca pomiędzy centralnym i jelitowym układem nerwowym. Emocjonalne i poznawcze ośrodki mózgu łączą się z obwodowymi funkcjami jelit. Brzmi niesamowicie? To potwierdza, jak ważne jest dbanie o jelita – nie można ignorować bólu brzucha, trzeba znaleźć przyczynę problemu i ją rozpracować.
Zadbaj o brzuch
Ogólny ból brzucha wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, włącznie z psychiką. Nie można przyzwyczaić się do bólu – to wyniszczające i destrukcyjne. Dlatego w przypadku zarówno bólu, jak i samej kontroli niezwykle ważna jest fizjoterapia .
Fizjoterapia, która Ci pomoże
Terapia wisceralna skupia się na delikatnych manipulacjach wokół narządów wewnętrznych, dzięki czemu przywracane są ich prawidłowa funkcje i ruchomość. To masaż powłoki brzucha, który łagodzi objawy i pomaga w odzyskaniu pełnej sprawności.
Terapia wisceralna
Profesjonalny dokładny wywiad z pacjentem, analiza dostępnych badań obrazowych oraz przeprowadzenie badania funkcjonalnego. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną (np. zdjęcia RTG, rezonans, USG, wypis ze szpitala), zabierz je ze sobą.
-
Wprowadzenie do terapii – wytłumaczenie poszczególnych etapów pracy z Pacjentem
-
Badanie napięcia w jamie brzusznej
-
Edukacja pacjenta dotycząca samoopieki, ćwiczeń rehabilitacyjnych i profilaktyki
-
Określenie oczekiwanych rezultatów terapii i prognoz czasu potrzebnego do ich osiągnięcia